Kapadokya Turları

 

Kırmızı Tur

Kırmızı Tur sabah saat 09:30’da başlar. Akşam 16:30 – 17:00’de sonlanır. Kırmızı tur ile Kapadokya’ nın binlerce güzelliği arasından öncelikli ve popüler olan yerleri ziyaret etme imkanı bulursunuz. Kırmızı tur sizlere aynı anda hem doğayı tanıma, hem kültür ve tarihe yolculuk etme hem de Kapadokya’ da sanat ve el işçiliği gibi bir çok alanın izini sürme şansını da sunar. Ayrıca düzenli olan gerçekleştirilen bu turlarımızda sizlere Kapadokya’ yı en iyi bilen, alanında uzman, deneyimli Profesyonel Turist Rehberi eşlik eder. Farklı bölgelerden gelmiş diğer katılımcılarla birlikte bu eşsiz turizm cennetini tanırken, yeni insanlar tanıyarak unutulmaz keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Söz konusu Kapadokya Kırmızı olmazsa olmaz gerçekleştirilmesi gereken gezilerdendir.

Bir gün önce seyahat danışmanınızın size belirtmiş olduğu saatte (08:45 – 09:15 arası) Konakladığınız otelden ya da belirlediğimiz size ve tur güzergahına en uygun noktadan alındıktan sonra turumuz başlayacaktır.

TUR GÜZERGAHI

 • Uçhisar Kalesi
 • Esentepe Panorama
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Paşabağı
 • Çömlek Sanatı ve El Sanatları Merkezi Avanos & Kızılırmak
 • Devrent Vadisi
 • Üç Güzeller Peri Bacaları Ürgüp

TUR DETAYLARI

İlk durağımız olan Uçhisar Kalesi, bölgenin en yüksek noktasıdır ve 360 derece tüm bölgeyi ve gün boyu gezeceğiniz gezi güzergahını  görmenize olanak sağlayan eşsiz bir manzaraya sahiptir. Rehberimiz tarafından Kapadokya hakkında birçok önemli bilgi verilecek ve Uçhisar Kalesi’ni tanıyacaksınız. Akabinde Hristiyanlık tarihinde çok önemli bir yere sahip ve yine sahip olduğu doğal güzelliklerle bölge kültürünü nesillerdir bağrında taşıyan Göreme Açık Hava Müzesi ‘ni gördükten sonra bölgenin en belirgin ve güzel peribacalarını (3 başlı, piramidal) göreceğimiz Paşabağ Vadisi’ni ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından  Kapadokya bölgesinin el sanatları merkezi olarak bilinen, çanak-çömlekseramik atölyeleri ile ünlü olan Avanos ilçesinde bulundan  gözde atölyelerden birine ziyarete gideceğiz ve tanıtımlardan sonra sizlerde isterseniz kendi çanak-çömlek yeteneğinizi gösterebileceksiniz. Aynı zamanda Hayal Vadisi olarak da bilinen Devrent Vadisi  Kapadokya’da görebileceğiniz en ilginç doğal kaya oluşumlara ve şekillere sahiptir (İnsan ve hayvana bezeyen çok ilginç şekiller sizleri şaşırtacaktır, en ünlüleri deve şekilli peribacasıdır.) . Bu vadide vereceğimiz fotoğraf molası ile sizler de kendi hayal dünyanızdaki peribacalarını keşfedecek ve fotoğraflayacaksınız. Daha sonra dünyaca ünlü ve Kapadokya’nın sembolü olmuş 3 güzeller Peribacalarını Ürgüp’te ziyaret edeceğiz. Tur bitiminde otelenize transferinizi sağlayacağız.

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lisanslı Profesyonel Tur Rehberi
 • Profesyonel Sürücü
 • Konforlu maksimum 15 kişilik kaliteli tur minibüs
 • Otelden alınma ve tur bitimi yine otele bırakılma
 • Öğle yemeği (İçecekler hariç)
 • Müze ve Ören yeri Giriş Ücretleri

Tur Fiyatı - Kişi Başı 120 TL


Yeşil Tur

Yeşil Tur sabah saat 09:00’da başlar. Akşam 17:30 – 18:00’de sonlanır. Yeşil tur ile Kapadokya’nın birbirinden güzel, kahverenginin her tonunu bulabileceğiniz, kaya oyma mağaraları, bu mağaralarında bulunan kiliseleri, yaşam alanları ile ünlü vadilerinden en derin ve içinden geçen Melendiz Çayı’nın sağladığı eşsiz florasıyla bir doğa harikası Ihlara Vadisi’ni gezme imkanı elde edersiniz. Kapadokya’nın yeşil yüzünü, unutulmaz bir doğa yürüyüşüyle tanırken yine kültürel mirasının da izini sürecek muhteşem bir tur programına sahip olacaksınız. Ayrıca düzenli olarak gerçekleştirilen bu turlarımızda sizlere Kapadokya’yı en iyi bilen, alanında uzman, deneyimli Profesyonel Turist Rehberi eşlik eder. Farklı bölgelerden gelmiş diğer katılımcılarla birlikte bu eşsiz turizm cennetini tanırken, yeni insanlar tanıyarak unutulmaz keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Söz konusu Kapadokya ise, Yeşil Tur olmazsa olmaz gerçekleştirilmesi gereken gezilerdendir.

Bir gün önce size belirtmiş olan saatte (08:15 – 08:45 arası) konakladığınız otelden ya da belirlediğimiz size ve tur güzergahına en uygun noktadan alındıktan sonra turumuz başlayacaktır.

TUR GÜZERGAHI

 • Göreme Panorama
 • Derinkuyu Yeraltı Şehri
 • Ihlara Vadisi
 • Selime Manastırı
 • Yaprakhisar Panorama
 • Güvercinlik Vadisi
 • Değerli taşlar el sanatları merkezi 

TUR DETAYLARI

İlk durağımız  Kapadokya’nın en güzel manzarasına sahip noktalarından Göreme Vadisini ve vadide bulunan  peribacalarını göreceğimiz Göreme Panorama (Manzara)’dır. Fotoğraf molasının ardından bu eşsiz manzaradan ayrılarak tarihi 3.500 yıl eskiye dayanan Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne yol alıyoruz. Kapadokya Bölgesinin en önemli ve değerli miraslarından olan yer altı şehirleri tüm dünyanın oldukça fazla dikkatini çekmektedir. İsminden de anlaşılacağı gibi aralarından en derin ve gizemli olan Derinkuyu Yeraltı Şehri’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra kanyon vadi Ihlara Vadisi’ne ulaşacağız ve Melendiz Çayı’nın bize rehberlik ettiği bu olağanüstü parkurda yürüyerek, sahip olduğu eşsiz doğal güzelliğin yanı sıra kültürel ve tarihsel değerlerinin izlerini de süreceğiz. Öğle yemeği yendikten sonra Yaprak Hisar Panorama noktasına ulaşacağız. Daha sonra ise adeta bir kaleyi andıran, büyüleyici bir mimariye sahip Selime Manastırı’nı göreceğiz. Tekrar Kapadokya’nın kalbi, peribacalarının en yoğunluklu olduğu bölüme, Uçhisar’a dönüyoruz. Güvercinlik Vadisi’nde verdiğimiz fotoğraf molasının ardından son olarak takıların ve doğal değerli taşların işlendiği bölgede oldukça yaygın atölyelerden birini ziyaret ediyoruz. Onyx taşının işlenişinin tanıtımını izledikten, öğrendikten sonra birçok özel taş ile ilgili de bilgi alıyoruz. Atölyeden ayrıldıktan sonra turumuzu sonlandırıyor bir başka gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Özel Turlar

İşte size Kapadokya’nın hazinelerini keşfetme fırsatı.

Özel profesyonel tur rehberleri ile bölgeye özgü yapıları keşfetmeye ve gezi zevkinize ve tercihlerinize uygun Size Özel Kapadokya Turunuza hazır olun.

Tam gün özel turlarımıza klimalı lüks araçlar ile VIP transferler, profesyonel Bakanlık lisanslı tur rehberi, giriş ücretleri ve öğle yemekleri dahildir.

Özel Kapadokya turunuzda size en iyi şekilde yardımcı olabilmemiz için aşağıdaki tur seçeneklerinden birini seçebilirsiniz..

1 Gün Özel Kapadokya Turu

Turumuz saat 09:30’da rehberiniz ve sürücünüzün sizi otelinizden almasıyla başlar. İlk durağımız Göreme Panorama. Bölgenin muhteşem coğrafyasını izleyebileceğiniz, bölgedeki en iyi mekandır. Alana vardığınızda rehberiniz mekân hakkında size bilgi verir. Panoramik izleme noktasının ardından bölgenin en büyük yer altı şehirlerinden biri olan Kaymaklı‘ya gidilir. Rehberiniz size yerlilerin düşmandan saklamak için kayaları nasıl oyduğunu ve katları nasıl oluşturduklarını açıklar. Ayrıca eski tarihlerde bu yer altı şehrinde kalan insanların günlük yaşamlarından bıraktıkları izleri, ahırlarını, şarap mahzenlerini ve imalathanelerini, tapınaklarını, oturma odalarını, hava kanallarını görebilirsiniz. Kapadokya’nın en derin mağaralarını keşfettikten sonra, bir sonraki durak olan, Kapadokya’nın en yüksek noktaklarından biri Uçhisar Kalesi‘ne çıkılır. Uçhisar Kalesi bölgenin en büyük oyma-taş kalesi olup, Bizans İmparatorluğu zamanında yapılmıştır. Buradan öğle yemeği için Kolcuoğlu Ürgüp restorantına gidilir.

Öğle yemeğinin ardından Kapadokya’nın başlıca mekanlarından Göreme Açık Hava Müzesi‘ne gidilir. Rehberiniz size UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak korunan muhteşem mağara kiliselerin duvarlarını kaplayan fresklerin anlamlarını açıklar. Daha sonra turumuzun son ayağı olan Avanos‘a çanak-çömlek atölyelerini görmeye gidilir. Burada resmedilmeye değer şehrin göbeğinden geçen Kızılırmak Nehri’ni görebilirsiniz. Ayrıca çanak-çömlek yapımı için gerekli olan killi çamur Kızılırmak’tan elde edilir. Hitit zamanından beri yaygın olan çanak-çömlek bundan 4000 yıl öncesine dayanır. Burada çanak-çömlek yapımında kullanılan ayakla çevrilen tekerlekleri görebiliriz ve bu deneyimi rehberimiz sayesinde sizde ellerinizle edinebilirsiniz. Avanos’dan sonra turumuz saat 17:00 gibi son bulur ve tekrar otelinize transfer edilirsiniz.

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Profesyonel Sürücü
 • Otelden alınma ve tur bitimi yine otele bırakılma
 • Otopark Ücretleri

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Rehberlik Hizmeti
 • Öğle Yemeği
 • Müze Giriş Bileti

ARAÇLARA GÖRE 1 GÜNLÜK ÖZEL TUR FİYATLARI

ARAÇ FİYATI: 200 TL Renault Fluence
Model: 2016
Yolcu Kapasitesi : 1 – 4
ARAÇ FİYATI: 270 TL Mercedes - Benz Vito
Model: 2016
Yolcu Kapasitesi: 4 – 8
ARAÇ FİYATI: 290 TL Mercedes - Benz Sprinter
Model: 2012
Yolcu Kapasitesi: 14 – 16
 

2 Gün Özel Kapadokya Turu

1. Gün:

Profesyonel tur rehberiniz ve şoförünüz saat 09:30’da sizi otelinizden alır. Otelinizden alındıktan sonra ilk durağınız olan Göreme’deki bölgenin en güzel panoramik izleme noktası olan Esentepe‘ye gidilir. Burada rehberiniz size Kapadokya’nın tarihi ve bölgeye özgü kaya formları hakkında bilgi verir. Burada muhteşem görsel ziyafetin ardından peri bacalarının, çiçek bahçelerinin, üzüm bağlarının içinde bir saatlik kolay bir yürüyüş için Kızılçukur Vadisi‘ne gidilir. Bir sonraki durağımız UNESCO Dünya Mirasları kapsamında yer alan Göreme Açık Hava Müzesi. Rehberiniz size 10. yüzyıldan bu yana eski ve yeni nesil için büyük bir bilgi kaynağı olan mağara kiliselerin içindeki fresklerin anlamlarını açıklar. Bu alan hristiyanlığın ilk yıllarından bu yana manastır olarak kullanılmaktadır. Müze ziyaretimizin ardından Kolcuoğlu Ürgüp restaurantta öğle yemeği yemek için Ürgüp‘e gidilir. Öğle yemeğinin ardından fotoğraf çekimi için yol boyunca mantar şekilli peri bacalarıyla ünlü olan Ürgüp Peri Bacaları Ailesi’nde, hayvan figürlerine veya değişik figürlere benzeyen kaya formlarını barındıran Devrent Hayal Vadisi’nde mola verilir. Daha sonra turumuzun son ayağı olan Avanos‘a çanak-çömlek atölyelerini görmeye gidilir. Burada resmedilmeye değer şehrin göbeğinden geçen Kızılırmak Nehri’ni görebilirsiniz. Ayrıca çanak-çömlek yapımı için gerekli olan killi çamur Kızılırmak’tan elde edilir. Hitit zamanından beri yaygın olan çanak-çömlek bundan 4000 yıl öncesine dayanır. Burada çanak-çömlek yapımında kullanılan ayakla çevirilen tekerlekleri görebiliriz ve bu deneyimi rehberimiz sayesinde sizde ellerinizle edinebilirsiniz. Avanos’dan sonra turumuz saat 17:00 gibi son bulur ve tekrar otelinize transfer edilirsiniz.

2.Gün: 

2.Gün Özel Kapadokya Turunuz 09:30’da otelinizden alınmanızla başlar. İlk durağımız şaşırtıcı bir mimariye sahip Kaymaklı Yer Altı Şehri. Yaklaşık 3500 yıl önce Hititler tarafından inşa edilen bu 8 katlı(Ziyaretçilere 4 katı açıktır) şehir, 6. ve 7. yüzyıl boyunca ilk hristiyanlarca yağmacı düşmanlardan korunmak için bir barınak olarak kullanılmış. Bu yer altı şehri bölgenin en büyük yer altı şehirlerinden biri olup içinde ahırlar, tapınaklar, şarap imalathaneleri bulundurur. Kaymaklı’nın ardından, bölgenin güneyine doğru ilerliyoruz ve dünyanın en büyük ikinci vadisi olan Ihlara Vadisi‘ni ziyaret ediyoruz. Burada bir saat boyunca Melendiz Nehri’nin tatlı rüzgarıyla bir doğa yürüyüşünün ardından, Belisırma Köyü‘nde nehrin yanında öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Selime Manastırı ile devam ediyoruz. Bu kathedral büyük bir mağara kathedral olmakla birlikte nefes kesici manzarasıyla bölgenin en büyük oyma taş kathedralidir. Burada rehberinizden yapı hakkında bilgiler alıp bu büyüleyici mimaride gezinti yaptıktan sonra Göreme’ye geri dönüyoruz. Ve son durağımız muhteşem manzarasıyla Güvercinlik Vadisi. Bu vadide bir çok güvercin evlerini görebilir, güvercinlere yem atabilir ve eşsiz Kapadokya coğrafyasını seyredebilirsiniz. Saat 17:00 gibi turumuz son bulur ve otelinize transfer edilirsiniz.

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Profesyonel Sürücü
 • Otelden alınma ve tur bitimi yine otele bırakılma
 • Otopark Ücretleri

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Rehberlik Hizmeti
 • Öğle Yemeği
 • Müze Giriş Bileti

ARAÇLARA GÖRE 2 GÜNLÜK ÖZEL TUR FİYATLARI

ARAÇ FİYATI: 400 TL Renault Fluence
Model: 2016
Yolcu Kapasitesi : 1 – 4
ARAÇ FİYATI: 550 TL Mercedes - Benz Vito
Model: 2016
Yolcu Kapasitesi: 4 – 8
ARAÇ FİYATI: 570 TL Mercedes - Benz Sprinter
Model: 2012
Yolcu Kapasitesi: 14 – 16
 

3 Günlük Özel Kapadokya Turu

1. Gün ve 2. Gün, 2 Günlük Özel Kapadokya Turunda olduğu gibidir.

3.Gün: 

Diğer günlerde olduğu gibi yine saat 09:30’da otelinizden alınırsınız ve turumuz başlar. Hiç beklemeden sizi güzel mimarisi ile ünlü Mustafapaşa‘ya götürüyoruz. Mustafapaşa 1924’de Yunan ve Türk halkının değiştiği mübadeleye kadar Kapadokya’nın en büyük Yunan şehriymiş. Rehberiniz burada size yaklaşık 2 milyon insanın evlerini terk edip gittiği, dünyanın en büyük mübadelesi hakkında bilgi verir. Mustafapaşa’da Yunan konaklarını ve kiliselerle birlikte medreseleri ayrıca İlahiyat Fakültesi görebilirsiniz. Buradan bir sonraki durağımız olan Keşlik Manastırı‘na gidiyoruz. Burada eşine nadir rastlanan fresk örneklerini görebilirsiniz. Bu olağanüsü duvar boyama sanatı Bizans İmparatorluğu döneminden kalmadır. Bir sonraki durağımız Şahinefendi. Burada Sobesos Kazı alanını ziyaret ediyoruz. Arkeologlar burada kazıya başladıklarından beri çok önemli eserler elde ettiler (Son 10 Yılda) ve hala kazılar devam etmektedir. Bu arkeolojik alanda Roman hamamlarını, mezarları, bazilika ve mozaik taşlarını görebilirsiniz. Şahinefendi’den Soğanlı Vadisi‘ne devam ediyoruz. Soğanlı bölgenin en büyük üçüncü keşiş merkezidir ve burada bir çok mağara kilise ile güzel bir vadi yürüyüşü sizi beklemektedir. Yürüyüşümüze başlamadan önce yöresel bir restaurantta güzel bir öğle yemeği alıyoruz. Ayrıca burada köylü kadınlar tarafından yapılan ünlü Soğanlı oyuncak bebeklerini görebilirsiniz.Öğleden sonra Soğanlı Vadisi yürüyüşümüz başlar ve yürüyüşümüz son bulduğunda turumuz sonlanır. Daha sonra otelimize geri dönmek üzere yola koyuluruz.Yol boyunca eğer ilginizi çekerse bölgeye özgü halı imalathanelerini ziyaret edebilir ve burada halı yapımını izleyebilirsiniz. Kapadokya Türkiye’nin en büyük halı dokuma alanıdır.

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Profesyonel Sürücü
 • Otelden alınma ve tur bitimi yine otele bırakılma
 • Otopark Ücretleri

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Rehberlik Hizmeti
 • Öğle Yemeği
 • Müze Giriş Bileti

ARAÇLARA GÖRE 3 GÜNLÜK ÖZEL TUR FİYATLARI

ARAÇ FİYATI: 600 TL Renault Fluence
Model: 2016
Yolcu Kapasitesi : 1 – 4
ARAÇ FİYATI: 750 TL Mercedes - Benz Vito
Model: 2016
Yolcu Kapasitesi: 4 – 8
ARAÇ FİYATI: 770 TL Mercedes - Benz Sprinter
Model: 2012
Yolcu Kapasitesi: 14 – 16